تاثیر عسل برای روماتیسم

شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۲ تعداد بازدید : 710

روماتیسم مفصلی بیماری است که موجب درد، التهاب و سختی مفاصل می‌شود، هر عاملی که باعث افزایش سردی و رطوبت بدن شود مانند خواب زیاد، خواب روز،کم تحرکی، خوردن غذا‌ سرد و هوای سرد می‌تواند باعث تشدید علائم بیماری شود.

بنابراین؛ مقابله با روماتیسم یکی از مهمترین کارهایی است که باید افراد مبتلا انجام دهند. به همین علت باید در کنار داروهای مختلف، مصرف مواد طبیعی نیز مورد توجه قرار گیرد تا کنترل این بیماری به بهترین شکل انجام شود. عسل گزینه ای خوب برای مقابله با این بیماری است.

تاثیر عسل برای روماتیسم

بیماری روماتیسم از آن دست بیماری هایی است که سردی دشمن همیشگی آن است. اگرچه دلیل بروز روماتیسم را نمی توان به سردی بدن به تنهایی نسبت داد؛ اما تشدید روماتیسم را می توان با سردی بدن مرتبط دانست. هرچقدر بدن گرم بماند و از خوردن غذاهای سرد پرهیز شود، احتمال بروز مشکل در بدن فرد کمتر و کمتر می شود.

عسل ها عموما طبع گرمی دارند. با این حال برخی از عسل های تک گل ممکن است از حد اعتدال خارج شوند. برخی عسل ها سردتر از معمول هستند مثل عسل کنار و برخی عسل ها گرم تر هستند مثل عسل آویشن و گون گرم بودن بیشتر عسل کمک می کند تا برای رفع بیماری ها و مشکلاتی که ناشی از سردی بدن است یا سردی بدن آن را تشدید می کند، مورد استفاده قرار گیرد.

عسل به خوبی می تواند به گرمای بدن و جلوگیری از تشدید روماتیسم کمک کند. این یعنی اگر به صورت منظم از عسل استفاده شود، گرمای بدن افزایش پیدا کرده و جلوی حملات روماتیسمی گرفته می شود. از این رو، عسل ماده غذایی تمام عیار برای مقابله با روماتیسم است.

بنابراین؛ عسل به خاطر داشتن طبيعت گرم و به خاطر تسريع و ترميم ضايعات بافتى و كاهش التهاب در بهبودى بيمارى آرتريت روماتوئيد موثر است.

نحوه مصرف عسل برای درمان روماتیسم 

مصرف هر صبح و شب یک قاشق غذاخوری سرپر عسل طبیعی تاثیر بسیاری در روند بهبود رماتیسم دارد. همچنین می توانید برای بهره‌مندی موثرتر از خواص عسل طبیعی برای درمان روماتیسم آن را با سایر مواد طبیعی همچون سیاهدانه و دارچین ترکیب کنید

بهترین نوع عسل برای درمان روماتیسم 

همانطور که گفتیم افراد مبتلا به روماتیسم باید از مواد غذایی طبع گرم استفاده کنند و از مصرف سردی ها خودداری کنند. عسل عموما از نظر طبع سنتی طبع گرمی دارند، اما میزان آن در عسل‌های مختلف متفاوت است.

عسل گون و عسل گزانگبین  نسبت به سایر عسل ها طبع گرمی دارند و برای درمان روماتیسم موثر هستند.

  • تاثیر عسل برای روماتیسم