خوردن عسل قبل از خواب

دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۳ تعداد بازدید : 223

خوردن عسل قبل از خواب چه تاثیری بر سلامت شما دارد؟ شکی نیست که عسل یکی از سالم ‌ترین غذاها روی کره زمین است. این غذا همچنین طلای مایع نامیده می ‌شود و از آنجا که قرون‌ وسطی، بسیاری از طبیبان سنتی اروپایی نوشیدن شیر گرم با یک قاشق چای خوری عسل قبل از خواب را توصیه کرده ‌اند، می ‌تواند کل بدن شما را التیام ببخشد.

خوردن عسل قبل از خواب 

اگر شما هم عاشق خوردن عسل قبل از خواب هستید، پس ما خبر خوبی برای شما داریم. ثابت شده که عسل ارگانیک خام می‌ تواند برای شما معجزه کند، اگر آن را درست قبل از اینکه به خواب بروید، مصرف کنید. اگر می ترسید که مقدار قند در عسل باعث افزایش وزن می شود، جای نگرانی نیست. کبد ما در طول شب به سوخت نیاز دارد، بنابراین عسل می ‌تواند انتخاب خوبی باشد تا کبد ما را پر کند. عسل تولید گلوکز می ‌کند که منجر به انتشار بسیاری از هورمون‌ های چربی و دیگر هورمون ‌ها خواهد شد.

مشخص است که مغز شما در طول شب از انرژی زیادی استفاده می‌ کند، بنابراین کمی قند طبیعی قبل از خواب به عملکرد مغز شما کمک می ‌کند. ثابت شده‌ است که عسل خام دارای نسبت ایده ‌آل فروکتوز و گلوکز است که برای عملکرد کبد در طول شب عالی است. همانطور که می ‌بینید، عسل، تغذیه کافی از گلیکوژن کبد را تضمین می ‌کند، درنتیجه مغز شما در طول شب یک جستجوی بحرانی برای سوخت نخواهد داشت. از این گذشته، عسل در طول شب احساس سیری می‌ دهد و شما گرسنه نخواهید شد.

خواص خوردن عسل قبل از خواب

1) پایین آوردن فشارخون

2) پایین آوردن تری گلیسیرید

3) خواب راحت

4) تقویت سیستم ایمنی

5) سوزاندن چربی

نظرات
  • خوردن عسل قبل از خواب